• |
ide | kryesore

Dëmshpërblimet për tërmetin/ Veliaj del blof, PD: Ngatërron qëllimisht qytetarët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike solli këtë të enjte shqetësimin e familjeje së Valbona Ramës në Kombinat që i ishte prishur shtëpia nga tërmeti dhe nuk kishte marrë asnjë ndihmë nga shteti. Në emisionin “Opinion” kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj nxori një faturë që sipas tij bashkëshorti i saj, Shpëtimi kishte marrë paratë e dëmshpërblimit nga tërmeti. Por në një reagim të zëdhënëses Ina Zhupa thuhet se Veliaj mashtron pasi bëhet fjalë për një Valbona Zhupa tjetër dhe se bashkëshorti i Valbonës që flet në denoncimin e PD nuk quhet Shpëtim.

“Kur i rrëzohet propaganda çdo ditë nga dëshmitë e qytetarëve, Bashkia Tiranë mundohen njëherë të kërcënojnë qytetarin në zyrat e bashkisë, njëherë tjetër si këtë rradhë nga nxitimi për të fshehur faktet ngatërruan njerëzit!


Kthejnë përgjigje për një familje tjetër, ndërkohë familja e Valbona Ramës, që burri nuk i quhet Shpëtim o të paaftët që ju ka zënë mendjen pushteti, nuk ka marr asgjë dhe vazhdon jeton në shtëpi të pabanueshme. Por e vertëta është vetëm një dhe nuk e fsheh dot kalemi bashkisë. Duhet të kishit nxituar të ndihmonit Valbonën dhe familjen e saj dhe të nxitonit për të sajuar!

Sa për shpifje, keni mjeshtrin në krye të bashkisë! Sjam dhe as kam qënë ndonjëherë në ndonjë proces shpifjeje dhe jo më të jem dënuar siç do donte fantazia juaj. Ja pra që edhe me këtë dolët fjasko si gjithmonë!” – thotë Zhupa.

I vënë përballë këtij qëndrimi të demokratëve Veliaj fajësoi familjen duke aluduar se burri ka marrë lekët dhe nuk i ka treguar bashkëshortes, ose ajo ishte divorcuar 1 minute para se te niste emisioni!!! ©LAPSI.al

Bashkia e fjaskove!Kur i rrëzohet propaganda çdo ditë nga dëshmitë e qytetarëve, Bashkia Tiranë mundohet njëherë të…

Publiée par Ina K. Zhupa sur Jeudi 24 septembre 2020

6 Comments

  1. YMER GELBAZA SI ZAGAR I FRUSTRUAR SEXUAL KA FILLUAR TE MASTURBON NE VENDE PUBLIKE DULE E SHIKUAR ARMINA MEVLANIN NE FACEBOOK thotë:

    YMER GELBAZA KELLIRA JA LEPI QIMET E BYTHES EDI RAMES DHE TAULANT BALLES E ARBEN AHEMETAJ,KURSE KELYSHET E YMER GELBAZA KELLIRA JA LEPIJN QIMET E BYTHES LAL DHJERIT DHE MAZNIKU NE BASHKI

  2. ELISA SPIROPALI JO VETEM EDI RAMES E BENE GOJORE,POR EDHE DULLA KOTIT DHE ISA MORINES thotë:

    BRAVO ANDI E BERE ME TURP ELISA SPIROKARIN,E HUMBI FARE DHELPRA KUR U FUT SE KENI PERKRAHUR ALBIN KURTIN ,DHE FILLOJ TE PJERDH ATY DUKE MENDUAR SE JU JENI DIKUSH QE JA SHTRINI QAFEN DIKUJT HAHA HAHA ,PO KU KA MIRE SE SA TE PERKRAHESH ALBIN KURTIN DHE TE TALL TRAPIN ME DULLA KOTIN DHE ISA MORINEN DHE HASHIM THACIN DHE BATON HAXHIU

  3. O ju komentueist e shqupit qe kerceni me pras ne bythe . Rasti u verifikua direkt en emisjonin e fevziut dhe ishte pikerisht ai person qe kishte marre leket.

  4. Nuk e di perse keta Shqupistat e gelltisin menjehere propaganden e Partise. Kjo Ina nuk na thote se si e ka emrin burri i Valbones meqe nuk e ka Shpetim. Dhe shko e votoi keta mashtrusa. Kur mashtrojne tani kush e di se cfare mund te bejne kur te vijne ne pushtet.

  5. Po si nuk hoqen dore nga historite me Babale kto karat me. Ai i nxorri fotografine dhe faturen dhe kto vazhdojne mashtrimin. Identik si puna Babales.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu