• |
ide | kryesore

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, ambasadorja amerikane falënderon Metën e Ruçin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim i është drejtuar sot me një mesazh falënderimi presidentit Ilir Meta dhe kryeparlamentarit Gramoz Ruçi.

Me anë të një postimi në Twitter, Kim shpreh falënderimet e saj për thirrjet që Meta dhe Ruçi kanë bërë për ngritjen sa më shpejtë të Gjykatës Kushtetuese.


“Faleminderit presidentit Ilir Meta dhe kreut të Kuvendit Ruçi për rihapjen e shpejtë të aplikimeve për kandidatët për Gjykatën Kushtetuese. Ne shpresojmë se juristët do t’i përgjigjen kësaj thirrjeje të rëndësishme për t’i shërbyer vendit të tyre. Le të vazhdojmë të ecim përpara për të dhënë Drejtësi!”, shkruan ambasadorja Kim në postimin e saj në Twitter.

Diplomatja amerikane bën thirrje për të ecur përpara dhe për të dhënë drejtësi.

Më herët, Kim kishte kërkuara formimin e Gjykatës Kushtetuese brenda vitit 2020.

2 Comments

  1. Arrestimi i tyre është bërë pranë Fakultetit, teksa i janë gjetur edhe një sasi prej 300 eurosh dhe 50.000 lekë, të cilat nga hetimet e kryera dyshohet se i kanë përfituar në mënyrë të kundërligjshme nga studentët, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

    Pedagogu i arrestuar në Korçë raportohet se është Kordinator i LSI Korçë.

    Ai ka foto ku shihet krah presidentit Ilir Meta dhe përfaqësues të tjerë të kësaj force politike.

  2. ik moj baxhelle aziatike se je me lavire se ato te bishtit te zhurit.pershendet .kerme qe po ndyn cdo gje ne kete vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu