• |
ide | kryesore

Pritet ndërhyrja e RENEA-s në banesën e të moshuarit, në Elbasan shkon dhe Ardi Veliu

Lajme, Të fundit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka mbërritur në Elbasan për të asistuar në ndërhyrjen ndaj 71-vjeçarit, Lefter Zhidri. Prej disa orësh forca të shumta policie dhe RENEA kanë rrethuar zonën, ku ai ndodhet dhe nga momenti në moment pritet nderhyrja.Në vendngjarje ka mbërritur më herët kreu i Departamentit të Policisë Kriminale, Tonin Vocaj.

71-vjeçari fillimisht qëlloi me kallashnikov në drejtim të policisë,veprim ky që solli plagosjen e dy kalimtarëve të rastit. Ndërkohë, prej mesditës ai ndodhet në banesë dhe policia vijon negocimet që i moshuari të dorëzohet.


4 Comments

  1. Keta jane polica -kerrma-keta do e neutralizonin -ate plakun 71 vjecar-?Prandaj zgjodhen rrugen me te shkurter nje plumb kokes dhe had matane .Kjo po qe eshte polici.

  2. Keta jane polica -kerrma-keta do e neutralizonin -ate plakun 71 vjecar-?Prandaj zgjodhen rrugen me te shkurter nje plumb kokes dhe hajd matane .Kjo po qe eshte polici.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu