• |
ide | kryesore

Elisa Spiropali shpërthen ndaj Endri Shabanit: “Unë ty të haj për mëngjes”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Elisa Spiropali dhe aktivisti i Nisma thurje Endri Shabani janë përplasur fort në “Open”. Ndërsa Shabani po argumentonte mashtrimin e Rilindjes me listat e hapura duke marrë si shembull ministren ai tha: “unë si qytear dua të kem të drejtën të gjykoj për ju pasi keni votuar për shembjen e teatrit dhe futjen e plehrave, këto jane listat e hapura”. Por e prekur direkt Spiropali iu kthye me një gjuhe përtej korrektesës. Duke u përpjekur të thotë sepesha elektorale e Nismës dhe e vetë Shabanit do jetë e vohël në zgjedhje ajo ia kthehu: “Unë ty të ha për mëngjes”.
Këtë eposod përtej normales u mundua ta zhdramatizojë analisti Agron Gjekmarkaj i vili oas kësaj batute ndërhyri: “Në përfytyrimin tim më simpatik, zonjën ministre më shumë e shikoja si motrën e Gjergj Elez Alisë që i shëron plagët pas zgjedhjeve të 25 prillit, por jo si bajloz që e han Endri Shabanin, pasi e pjek. Eshtë vërtetë imagjinatë tepër interesante dhe e përgëzoj për metaforën që na solli” tha ai.


©Lapsi.al20 Comments

  1. per “keta” te Lapsit, momenti me i vyer dhe i pacmueshem ishte kur Bushati ia plasi shoqes Spiro Pal Vata ne fytyren me hieroglife sperme fjaline” NUK SHTYHET JETA ME LEVDATA GOJORE PER SKENDERBEUN”!

   Te fala Mozit, pardon, “Cigares”!

  2. oj nina, marrezia e saj duhet te nenvizohet ; eshte e rendesishme te kuptoni kush esh ne vende drejtuese ; kaq te veshtire e ke ta pranosh?

 1. Ky prokuror ka takuar katër herë Sali Berishën dhe i ka dëshmuar shumë gjëra duke pasur besim se ky është miku i Azemit, por deri më sot Berisha nuk e ka hapur gojën. Truproja i Azemit, Neza, sot është në azil politik. Ai i ka deklaruar Sali Berishës dhe Ylli Rakipit me kasetë i regjistruar për konfliktin me armë dhe debatet me Azemit në momentet para vrasjes.

  Atë kasetë e ka ende sot Sali Berisha. Ku është pse nuk e dorëzon kasetën? Sot, ky mik i madh i Azemit, që i ka bërë qindra sulme, merr këshilltar të tij Neritan Cekën, njeriun që na bëri 7 atentate kur ishte ministër i Rendit. Merr ministër të Mbrojtjes Arben Imamin, gjenerali i bandave të 97-ës. Pra, të gjithë organizatorët, atentatorët e Azem Hajdarit janë në kolltukët politike, drejtësia nuk ekziston sepse vetë këta pushtetarë e kanë vrarë drejtësinë.

 2. Shkrimi për këtë debat në Open me Spiropalin, si titull duhet të kishte “metaforën” e goditur të Shabanit :
  “Ministrja që ha burra”

 3. Se harrova…. Bushati ia mbylli gojen kur i tha “NUK SHTYHET JETA ME LEVDATA GOJORE PER SKENDERBEUN!”

  Iku bushtra e Psikopatit, u deformua ne fytyre!

 4. Spidhipalin e njohim mire po edhe Shaboni do sherbeje si Ben Blushi apo di Bojaxhi, Kale troja per te marre vota opozites dhe pastaj per ti djegur..Nderkohe Mona po mbledh mbeturinat e PS…Kesaj rradhe vetem PD

 5. Dhe të mendosh që babai i saj zotni burrë për mos folur për familjen.Nuk e kuptoj si përdor këtë lloj fjalori që kur ishte e vogël skuqej dhe kur përshendeste!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.