• |
ide | kryesore

(Emrat) Kush janë kandidatët që do të votohen për të garuar për deputetë të PD në qarkun e Dibrës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Del lista e emrave me kandidatët që do të votohen dhe më pas do të garojnë për deputetë nga qarku i Dibrës, duke përfaqësuar Partinë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit.


Nesër do të votohet për këta kandidatë, ndërsa ky proces do të nisë nga ora 10.00 deri në orën 18.00.


Dega Mat, Qarku Dibër, lista është si më poshtë:
1. BASIR ÇUPA
2. DEA KAZIU
3. DENISA VATA
4. DHURATA ÇUPI
5. KRESHNIK ÇOLLAKU
6. LINDITA DODA
7. NEZIR RIZVANI

Dega Bulqizë, Qarku Dibër, lista është si më poshtë:
1. BARDHYL RAMA
2. DURIM BALLA
3. EDMOND ISAKU
4. FLLANXA LOSHA
5. MUIS LLANAJ

6. PETRIT DODA

Dega Dibër, Qarku Dibër, lista është si më poshtë:
1. AGRON QOKU
2. ALBERT KOJKU
3. BAJRAM BALLIU
4. ILIR HYSA
5. JETON KALOSHI
6. LUAN HAKA
7. MIRELA MAZARI
8. NEHAT COLLAKU
9. XHEMAL GJUNKSHI

1 Comment

  1. Që do të thotë që i kërkojnë opozitës së Lulzim Bashës që të jetë aktive në procesin e dialogut dhe të bëjë propozimet e saj me drafte konkrete.

    Ndërkaq, takimi i ambasadorëve të Bashkimit Europian në Presidencë, duket se do të sjellë edhe njëherë angazhimin e ndërkombëtarëve për të ulur palët në tryezë si më 5 qershor, por sipas gjasave, “pazarin” e madh opozita e mori pikërisht në atë marrëveshje, ndaj dhe Rama ju la të zgjidhnin ç’të donin, që më pas të hapte çështjen e koalicioneve dhe të listave.

    Në negociata nuk mund të marrësh gjithmonë maksimumin, por duhet menduar dhe për çështjet e tjera. Së në fund; “daci bie një herë në kos”.Bravo lulzime i caktove shpellkaret ne diber te gjithe si Mziu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu