• |
ide | kryesore

EULEX-i arreston kreun e organizatës së veteranëve të luftës në Kosovë

Lajme, Të fundit

Kreu i Organizatës së Veteranëve të luftës së UCK-së, Hysni Gucati është arrestuar nga EULEX-i. Lajmi është konfirmuar nga nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj. Gucati do të dërgohet sot për në Hagë, derisa, momentalisht është ende në zyrat e veteranëve.


Pas arrestimit të djeshëm të Sali Mustafës, zyrtarë të EULEX-it kanë rrethuar dhe bastisur, këtë paradite, zyrat e veteranëve të UÇK-së.


1 Comment

  1. Veteranet e luftes duhet te kuptojne qe nuk luhet me institucionet e Kosoves. Spektakli me dosjet e gjykates Speciale ishte i tepert dhe i pa vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu