• |
ide | kryesore

Ndërron jetë një punëtor në Minierën e Trepçës në Kosovë

Lajme, Të fundit

Ndërron jetë në vendin e tij të punës një punëtor në Minierën e Trepçës. Ai u lënduar në vendin e punës pa mundur t’i mbijetojë plagëve.


“Për fat të keq, për shkak të lëndimeve të marra në vendin e punës ka ndërruar jetë një punëtore, në pjesën veriore të Trepçës në Leposaviq. Është i komuniteti serb. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 10:30, në njësinë përpunuese – flotacion”, ka thënë kryeinspektori i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale, Fatmir Gërguri.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu