• |
ide | kryesore

Policia e Kosovës arreston nënkryetarin e UÇK-së, Nasim Haradinaj

Lajme, Të fundit

Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj është arrestuar nga Policia e Kosovës. Ai është ndaluar në hyrje të Televizionit T7 ku ishte i ftuar në emision. Haradinaj nuk ka pranuar të transportohet me veturë te EULEX-it, por vetëm me të Policisë së Kosovës.


Haradinaj tha se ai do t’i dorëzohet vetëm pjesëtarëve të Policisë së Kosovës dhe se Gjykata Speciale nuk e njeh dhe do të punojë gjithmonë kundër kësaj gjykate.


1 Comment

  1. Ka shume gjera qe s’po fuksionojne ne Kosove. Çdo te thote nuk e njoh Gjykaten Speciale kur kjo gjykate eshte ngritur nga Institucionet e Kosoves?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu