• |
ide | kryesore

Zvicra heq karantinën për qytetarët nga Kosova

Lajme, Planet

Kosova ka dalë nga lista e zëzë e Zvicrës, pasi shteti europian ka hequr karantimin për qytetarët që kthehen në këtë vend. Nga 28 shtatori nga lista do të largohet edhe San Marino. Zvicra kishte futur Kosovën në listë për karantimin nga data 6 korrik.

Nga ana tjetër, shteti zviceran ka publikuar listën e re të karantinës ku ka futur disa shtete si: Belgjika, Danimarka, Ekuadori, Irlanda, Islanda, Xhamajka, Nepali, Luksemburgu, Maroku, Hollanda, Portugalia, Sllovenia, Hungaria, Omani dhe Britania e Madhe.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu