• |
ide | kryesore

Apeli i Yuri Kim për ‘5 qershorin’, Rama i shmanget: Për ambasadorët flas kur jam me ta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I  pyetur nga gazetarët në Vlorë për apelin e ambasadores Yuri Kim për respektimin e marrëveshjes së 5 qershorit dhe dakordësinë që duhet për ndryshimet kushtetuese, Edi Rama shmanget.


Rama ka thënë qartazi se për ambasadorët flet kur është me ta, kurse në Vlorë duhet të flasë për ngrohjen globale.


Më tej ai thekson se niveli i ambasadorëve nuk duhet ulur në Vlorë.

“Për ambasadorët flas kur jam me ta. Në Vlorë do flasim për ngrohje globale. Nejse Vlora është qendra e botës. Mos ta ulim nivelin e tyre në Vlorë.”- tha Rama.

6 Comments

  1. 7 Vite ne pushttet,por akoma pushti drogaxhi i dhjere deri ne fyt,nuk ka kurajon ti pergjigjet direkt pyetjeve te gazetareve!Çuni i Kritaqit,Edvin Escobar D’Rama,eshte i vetmi Kryeminister ne Botë perdorues droge dhe zyrtarisht nje i semure psiqik,qe ka bere 6 vite terapi ambulante me Mjeket psikiater pa rezultat,nje fakt që per”rilindasit”akoma nuk perben ndonje problem,penal apo moral!Jan te gjith anormalë “rilindasit”,jan te gjith
    te dhjere e te korruptuar,apo kan frike nga skizofreni?

  2. Mendoja se lejfeni eshte nona e genjeshtres . E mendoj akoma qe ai eshte nona , por pak nga pak ti po ja merr edhe lejfenit ne genjeshtra dhe po na del gjyshja e genjeshtres . Nuk di te kesh mbajtur nje premtim , nuk di te keshe thene ndonjehere te verteten . Genjeshtra dhe mashtrimi per ty jane para’ dhe pushtet , por qe nje dite do ti vjellesh .

  3. Ku eshte shmangia ? Titull me i mire do ishte Rama injoron pyetjen pa pike lidhje per vendin dhe eventin ne fjale. Mire thote Arjan Cani: diarre

  4. Pordhe me rigon Vlora qendra e botes😂😅ndersa ambasadoret kurkushi🤣😂qfar gomari , nga ata gomeret qe i ka rene leshi i shpines dhe pellet pa kurrfar lidhje, tutje rrace muti pasi e ke injoruar inteligjencen Shqipetare komplet ooo rrace e dhjere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu