• |
ide | kryesore

Dëmet nga stuhia/ OSHEE: Prej mëngjesit i është rikthyer energjia elektrike 67% të abonentëve të prekur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

OSHEE njofton se pas motit të keq që ka shoqëruar disa zona të Shqipërisë, u është rikthyer energjia elektrike 67% të abonentëve të prekur.


Era e fortë dhe reshjet e dendura të shiut shkaktuan probleme tek shtyllat, përcjellësit apo fiderat për energjinë elektrike.


Por OSHEE informon në 70% të fiderave janë riparuar defektet.

Pavarësiht motit jo të favorshëm, OSHEE thotë se punonjësit në terren po punojnë për të normalizuar situatën.

NJOFTIMI NGA OSHEE 

#OSSH raporton se, referuar situatës në mëngjes (ora 07:30) kemi përmirësim të ecurisë të furnizimit me energji ⚡️

👉riparuar defektet në 70% të fiderave

👉rikthyer energjia në rreth 67% të abonentëve të prekur

Edhe pse me mot aspak të favorshëm, punonjesit e terrenit po japin maksimumin për normalizimin e situatës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu