• |
ide | kryesore

Jorida Tabaku i përgjigjet Ramës: Vetëm gënjeshtra e premtime të pambajtura. Koha për ndryshim po vjen

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, i është përgjigjur kryeministrit Rama lidhur me komunikimet e tij të fundit për punësimin dhe biznesin e vogël.


Gënjeshtra, gënjeshtra dhe prapë gënjeshtra!


Hidhini sytë përreth.

A shikoni më shumë njerëz në punë? A sheh njeri më shumë shqiptarë që jetojnë më mirë? Më shumë familje me frigoriferë dhe tryeza të mbushura plot?

Pas 7 vitesh me premtime të pambajtura, ka njeri që mund të besojë vërtet ato që dëgjon nga ky?

Të gjithë shqiptarët e dinë se përsa kohë që do të vazhdojmë në këtë rrugë pa krye, nuk do të ketë as ndryshim, as rimëkëmbje ekonomike dhe as punë për ta.

Koha për ndryshim po vjen. Koha për të zgjedhur po afron!

6 Comments

  1. E keqja eshte se ju nuk jeni ndryshim,por riciklim,pasi nuk mund te kete ndryshim me Meten e Kryemadhin,me Mediun e Nard Ndoken,me Vangjel Dulen e Shpetim Idrizin,keta jane te gjithe fekale te pa riciklueshme bashke me kryefekalen Sali Berisha!!!

  2. Manipulues i rendomte thuaj. Premtoi gjera qe e dinte shume qe nuk mund ti mbante. Tani i genjen çdo dite qytataret qe ti mbush mendjen me zor se ato qe ka premtuar i ka bere. Te gjithe kete e ben nga frika e humbjes se pushtetit. Sa vjen dhe me shume i peshtire behet.

  3. Manipulues i rendomte thuaj. Premtoi gjera qe e dinte shume mire qe nuk mund ti mbante. Tani i genjen çdo dite qytataret qe ti mbush mendjen me zor se ato qe ka premtuar i ka bere. Te gjithe kete e ben nga frika e humbjes se pushtetit. Sa vjen dhe me shume i peshtire behet.

  4. Në një postim në rrjetet sociale, Kulluri shkruan se procesi skandaloz i “përzgjedhjes së kandidatëve”, është prova që tregon planin e Lulzim Bashës, për të shkatërruar PD-në.

    “Partia Demokratike qe drejtoi rrezmin e komunizmit ne 1990 detyron kandidatet per “kandidate per deputete” te nenshkruajne nje deklarate te tipit kinez maoist gjate procesit te perzgjedhjes!

    Perbetime komuniste si keto vetem kandidatet per anetar partie te PPSH-se mund te kene bere ne Shqiperi! Nje turp per ata qe e kane perpiluar dhe ofruar per nenshkrim atyre qe ende besojne tek ky lidership “idiot”! Fatkeqesisht nuk mund tu vesh asnje emer tjeter!Sa here flet kjo tabakhonia e pd te gjithe shpellkaret e salihu jane duke i rene me dore,tirane-durres me arka bosh

  5. basha i ka marre paret per me qen dhe nje katshe tjeter ne opozite. ishalla po ju jep ndonje sufllaqe dhe juveqe rrini nate dite lusni zotin qe te ike edvini

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu