• |
ide | kryesore

3 viktima dhe 148 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Lajme, Të fundit

Nga hetimi epidemiologjik i kryer në Maqedoninë e Veriut janë raportuar 148 raste të reja me Covid-19. Bilancit të kësaj të diele i shtohen 3 viktima dhe 65 persona të shëruar. Numri më i lartë i të infektuarve vazhdon në Shkup, Tetovë, Koçan dhe Berovë, ndërsa në Kumanovë, Dibër dhe Kumanovë ka më pak se 5 të infektuar


Ndërkohë policia ka gjobitur 528 persona për mos zbatimin e masave mbrojtëse nga koronavirusi që është vendosja e maskave. Autoritetet bëjnë thirrje për respektimin e rekomandimeve.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu