• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ 3 viktima dhe 47 raste të reja

Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka përditësuar të dhënat e funsit të pandemisë në Kosovëë. 3 viktima nga koronavirusi janë shënuar këtë të dielë duke e çuar në 622 numrin e personave që kanë humbur jetën. Në njoftim thuhet gjithashtu se nga hetimi epidemiologjiki 525 mostrave të marra në terren, 47 raste kanë rezultuar pozitive. Për të disatën ditë radhazi, në Kosovë numri i të infektuarve të rinj është më i ulët se 100, duke shënuar rënie krahasuar me javët e fundit.


Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 113 pacientë dhe numri i përgjithshëm i atyre që e kanë fituar betejën ka arritur në 13.278 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.572.


 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.