• |
ide | kryesore

FOTOLAJM/ Evis Kushi do ndëshkojë nxënësit për masat Anti-COVID, por vetë e mban hundën jashtë maskës

-Instant, Lajme, Të fundit

Inspektimin e parë në terren, Evis Kushi e ka nisur me këmbën e majtë. Ndërsa takoi mësues dhe nxënës në shkollat e Tiranës, ajo tha se duhen marra masa ndëshkuese për mësuesit e nxënësit që nuk respektojnë masat anticovid.👉 Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi e ka nisur javën në shkolla të ndryshme të Tiranës me vizita të palajmëruara, për të mbikqyrur nga afër zbatimin e masave anti-COVID19.Kjo është sfida e jonë e përbashkët. Prandaj, detyrat qytetare si mbajtja e maskës, ruajtja e distancës, larja e shpeshtë e duarve dhe kujdesi për veten dhe të tjerët janë themelore që këtë periudhë jo të lehtë ta kalojmë me sukses, të sigurojmë mbarëvajtjen e procesit mësimor dhe mbi të gjitha, të ruajmë shëndetin e gjithsecilit.#ShkollaTëSigurta🏫😷👩🏻‍🏫👫

Publiée par Edi Rama sur Lundi 28 septembre 2020

“Sa më shumë kujdes. Është shumë e rëndësishme vendosja e maskës dhe distanca me njëri-tjetrin. Jo vetëm në klasë por edhe kur dilni jashtë edhe kur shkoni në shtëpi. Për vete, për mësuesit dhe prindërit. Jo këtu të rrini me distancë dhe sa të dilni në oborr të përqafoheni me njëri-tjetrin. Drejtoresha ju lutem të jeni sa më strikt me masa ndëshkuese dhe sensibilizuese me nxënësit dhe mësuesit që nuk respektojnë masat”, tha Kushi, në një klasë, por ndërsa fliste këto fjalë, ministrja e mbante maskën në mënyrë të gabuar.

Shikojeni në këtë foto, se si maska i mbulon vetëm gojën, ndërsa hunda e ministres është jashtë, me siguri sepse ashtu është më e lehtë të marrësh frymë, por në anën tjetër vë në rrezik fëmijët që u dashkan ndëshkuar për shkelje të tilla.

5 Comments

  1. E drejte, kjo e ka hunden 1.5 km te gjate, do ti duhej nje carcaf dopio per maske.
    Faljani kesaj here, te pakten te thote ndonje gje per arsimin, se u bene te gjithe specialiste shendetsie.

  2. Po ik moj skandaloze shko kujdesu per femijet e tu ne rradh te pare se i ke len si jetim..edhe e ti e di shume mire sa nevoj ka famija jot per kujdesi
    e nenes qe nuk e sheh vec ne TV. Ke 7 vjet qe i servilosesh burrave te partise, e nise me Kocon dhe e perfundove me Taulantin i cili kerkonte nje moter por gjeti nje te dashur!

  3. Po ik moj skandaloze shko kujdesu per femijet e tu ne rradh te pare se i ke len si jetim..edhe e ti e di shume mire sa nevoj ka famija jot per kujdesi
    e nenes qe nuk e sheh vec ne TV. Ke 7 vjet qe i servilosesh burrave te partise, e nise me Kocon dhe e perfundove me Taulantin i cili kerkonte nje moter por gjeti nje te dashur..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu