• |
ide | kryesore

Kosovë/ 3 persona ndërrojnë jetë, 48 të tjerë infektohen me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Lajme, Të fundit

Tre persona kanë ndërruar jetë në Kosovë, ndërsa janë konfirmuar 48 raste të infektuarish gjatë 24 orëve të fundit nga 645 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.


Numri total i rasteve pozitive është 15.520 raste nga 66.624 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 142 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.420 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.475.
Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 10 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Suharekë 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Prizren 3raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Fushë Kosovë, Kamenicë, Obiliq, Rahovec dhe Viti.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu