• |
ide | kryesore

Pamje prej sulmeve mes Armenisë dhe Azerbajxhanit (VIDEO)

Lajme, Planet

Pamjet e shkatërrimit të pajisjeve ushtarake të armenëve janë publikuar nga Azerbajxhani në mes të një operacioni sulmues kundër rajonit të diskutueshëm të Nagorni-Karabakut.


Videoja e shkurtër me sa duket është marrë nga pamjet e dronëve të vëzhgimit dhe tregon goditje kundër tre mjeteve ushtarake, secila me radarë të vegjël rrotullues.


Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se videoja ilustroi veprimin e saj kundër rajonit të diskutueshëm të Nago-Karabakut të dielën, duke shtuar se “një numër i madh i personelit ushtarak dhe pajisjeve ushtarake” u shkatërruan nga pala azeriane. Autenticiteti i videos nuk mund të verifikohet në mënyrë të pavarur.

Më herët, ushtria armene lëshoi ​​pamje nga ato që i quajti sulme të suksesshme kundër tankeve azere gjatë përleshjeve të fundit. Sipas videove, disa tanke u dëmtuan ose u shkatërruan seriozisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu