• |
ide | kryesore

Probleme në rrjet, disa zona në Koplik mbeten pa energji elektrike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mbeten pa energji disa zona në Koplik. Operatori i Sistemit të Shpërndarjes (OSSH), njofton se, për shkak te avarisë në linjën 35kV të Koplikut, kanë mbetur pa energji elektrike zonat: Lagjet Dobraç, Kiras dhe Lopçej në qytet Shkodër, më tej Kelmend, Koplik, Bajzë, Hot, Vrakë dhe Zagore. Ekipet e Drejtorise Tensioni Lartë Veri, në bashkëpunim me brigadat e OSSH rajoni Shkodër janë duke kryer manovrime për lokalizimin e avarisë në linjë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu