• |
ide | kryesore

Shqipëri-Kosovë, dy qeveritë mblidhen më 2 tetor

Arkiva, Lajme, Të fundit

Mbledhja e përbashkët mes dy qeverive Shqipëri dhe Kosovë do të mbahet në Tiranë. Edhe pse më herët ishte lajmëruar që dy qeveritë do të zhvillonin një takim të përbashkët në qytetin e Shkodrës, gjithçka është spostuar në kryeqytet.


Të premten, më datë 2 tetor në orën 11:00, të dyja qeveritë do të zhvillojnë një takim të përbashkët në Pallatin e Kongreseve.


Në takimin parashikohet të nënshkruhen 3 marrëveshje, të cilat janë paralajëmruar edhe më herët. Ka qenë zëvendëskryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj ajo qëka deklaruar se në këtë takim do të nënshkruhet marrëveshja për linjën e përbashkët hekurudhore mes Shqipërisë dhe Kosovës, hidrocentralin që është oarashikuar të ndërtohet në vendin tonë por që do të jetë në shërbim të Kosovës dhe ajo e doganës në Durrës.

Më herët u raportua se takimi do të mbahej më 25 shtator në Shkodër, por seanca e Kuvendit të Kosovës, bëri që të shtyhej.

2 Comments

  1. Mbasi Kane dhi punet ne vendet perkatese do kenaqin presheven
    Kur ske qiri ne shtepi mos ndis ne xhami.
    Ty po’ ngordhin pensionistet me 60 € ne muaj fukarenjte Kane mbush listat ne dyqane Ju beni pordhe ne presheve.

  2. ME CILEN QEVERI BLIDHET QEVERIA E KOSOVES ME TE SHQIPERIS SKA KJO JONA ESHTE QEVERI E MBLEDHUR RUSE,TURKE,RILINDJE,PACAVURE,LEZBIKE,PEDERASTE, NJE QEVERI ANTI NJERZIM ANTI KOMB ANTI FAMILE SE KUPTOJ ME KE TAKOHEN DHE PSE TAKOHEN KOSOVARET APO PER COPTIMIN E KOSOVES.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu