• |
ide | kryesore

Berisha: Opozita do zhgënjejë shqiptarët nëse Rama nuk shkon për ndjekje penale

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se pas zgjedhjeve të 25 prillit, kryeministri Edi Rama do të shkojë për ndjekje penale për disa dosje.


“Pas 25 prillit Rama shkon për ndjekje penale për disa dosje. Nëse opozita nuk përgatitet për këtë proces, ajo do të zhgënjejë shqiptarët dhe botën. Mbi Edi Ramën rëndojnë krime të shëmtuara, nga tradhtia kombëtare, deri në vjedhjet deri jashtë çdo imagjinate.


Erdhi në pushtet dhe nuk gjeti asnjë fakt, se aty i ka dosjet. Rama ka kryer krime aq të rënda në të gjitha aspektet dhe proceset e dosjet duhet të jenë disa. Çdo opozitar duhet të jetë i vendosur dhe ta ketë si objektiv që kjo fitore t’i japë dënimin e merituar që ç’bëri Shqipërinë më shumë se Enver Hoxha deri më sot.

Nëse opozita ulet periodikisht në tavolinë me një bandit si Gjiknuri, e detyruar për një arsye madhore, unë nuk di ç’t’u them për të tjetër pastaj. Unë mendoj se opozita ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në këshillin politik” – tha Berisha në emisionin “Tempora” në RTV ORA. ©LAPSI.al

13 Comments

 1. një militant i PD i ka shkuar në zyrë pas vrasjes dhe i ka thënë: “Unë e vrava Azemin, se e nxora në pritë”. Kjo ka ardhur pas një presioni të madh publik të njerëzve që e kanë ditur këtë skenë, përfshi dhe shumë shkrime të mija.

  Tani meqë nisi të “bilbilosë”, është mirë ta çojë deri në fund. Të na shpjegojë si mundet që Azemi të dalë me një telefonatë militanti, ndërkohë që ai nuk pyeste as për urdhërat e Berishës.

  E vërteta është se “militanti” nuk është njeri aq i thjeshtë. Motra e tij ka qëndruar “non stop” në paradhomën e Berishës, pasi është mjeke dhe shoqe e ngushtë e Liri Berishës.

  1. Vrasesit e Azem Hajdarit jan denuar kur ne pushttet ishin socialistet,pra eshte nje kapitull i mbyllur
   edhe nga vete kundershtaret e Berishes.Vendimi drejtesise shqiptare eshte njohur edhe nga aleatet perendimore.Naivi Izet Haxhia kujtoi se do te ndryshonte faktet.Nuk ka nevoje per indicie kur faktet
   jan te qarta.

 2. Diten qe u njoftua se salihu do meret si deshmitar ne gjygjin e izet haxhise per azemin,ky trimi serb salih karaxhic berisha nuk pushon se lehuri si Qen rrugesh neper tv e kapura nga rama por qe financohen nga likja zeni salihu basha,ky e meriton te denohet duke e shetitur neper rruget e shqiperise deri kur ti vij ngordhja

 3. Edvin zagari ne burg !!!
  Bashke me te edhe te gjithe zagaret e tij komuniste filo turq , rrace inferiore 🤮🤮🤮

 4. Burgun zagari iSurrelit e ka pak atij duhet ti merret shpirti me tortura ne menyre qe te kete nje vdekje te ngadalte dhe te dhimbshme.

 5. Lugati Ramezi duhet linçuar me varje ne mes te Tiranes qe te behet shembull per çdo politiqen qe kerkon te abuzoj me pushtetin ne kurriz te popullit.

 6. SPAK ose ASPAK duhet te nisi hetimet duke filluar nga kryeministria. Te gjithe politiqenet e korruptuar te futen ne burg.

  SPAK ESHTE DREJTESIA E KAPUR E RAMUT MADUROS TE SURRELIT.

 7. Berisha është thirrur. Sipas këtyre dokumenteve, Berisha është thirrur 2 herë, në datë 8 qershor 2001 dhe 30 korrik në të njëjtin vit.

  “Këto janë dy thirrjet për Sali Berishën të dëshmojë në gjyq. Është thirrur në 8 qershor 2001 në orën 10:00. Si dhe më 30 korrik në orën 10:00.Salihu genjen shpellkaret e cecenet e pd masturbohen te bodrumet e shqupit

 8. Zhgenjimi ne i madh i Shqiptarve eshte mos denimi yt more monster,ti mor vampir ke vrare me shume seç u vrane gjate luftes se dyte ne Shqiperi,nese ka njeri qe duhet te shkoje ne burg,ai je ti mor serb muti qe qellim te vetem ke pasur shkaterrimin dhe çberjen e Shqiperise per interes te serborusogrekve…

 9. RAMUT SURREL MADURO DUHET TE SHKOJ NE BANKEN E TE AKUZUARVE PER SHPERDORIM TE LEKEVE TE TAKSAPAGUESVE SHQIPTARE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu