• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë, regjistrohen 54 raste të reja

Lajme, Të fundit

Ministria e Kosovës ka përditësuar të dhënat e pandemisë. Gjatë 24 orëve të fundit, nga testimi i 670 mostrave, 54 raste kanë rezultuar pozitive me Covid-19. Nga përditësimi nuk është raportuar asnjë viktimë. Numri total i rasteve pozitive është 15.574 nga të cilët 625 kanë humbur betejën me virusin.


72 pacientë janë shëruar dhe mbeten aktivë 1.457 njerëz. Vatrat kryesore të kësaj të marte janë nga Prishtina, Ferizaj, Lipjani dhe Vushtrri.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu