• |
ide | kryesore

I riu kapet me 13 klandestinë nga Siria, arrestohet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia ka arrestuar një të ri nga Durrësi pasi u kap duke transportuar 13 klandestinë nga Siria. Në kudër të operacionit “Bradasheshi” në pranga u vu  shtetasi me iniciale A. D., 22 vjeç.


Policia thotë se i riu po i transportonte klandestinët me një makinë të marrë me qira.


“Arrestimi i tij u bë pasi në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Bradashesh, Elbasan, u kap nga shërbimet e Policisë duke transportuar me një mjet të marrë me qira, 13 shtetas sirianë, për të kaluar kufirin, me destinacion vendet e BE-së”, thotë policia.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua mjeti dhe dy aparate celular.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu