• |
ide | kryesore

Maqedoni e Veriut/ Dënohet me burg ish-kryeministri Nikolla Gruevski

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikolla Gruevski është shpallur fajtor për rastin “Shuplakat”. Ai u dënua me 1 vit e 6 muaj burg.


Po ashtu, fajtor u shpall dhe ish-ministri Mile Janakieski, i cili u dënua më një vit burg me kusht, në rast se në katër vitet e ardhshme nuk e përsërit veprën.


Për veprën e njëjtë u dënuan dhe Aleksandar Trajkovski, Darko Stojqevski dhe Daniell Trifunovski, me 9 muaj me kusht në rast se në tre vitet e ardhshme nuk do ta përsërisin këtë vepër penale.

Ndërsa me 6 muaj burg me kusht, në rast se brenda 2 viteve nuk e përsërisin veprën e njëjtë u dënuan Trajçe Petkovski dhe Igor Boshkovski.

3 Comments

  1. qr gjithandej denohen ish kryeministrat e korruptuar vetem tek ne dalin akoma tek opinioni duke share e akuzuar kedo qe ti dale perpara

  2. E cfare keni dash me thone me ket lajm qe edhe Sali Sheqere Karaxhicit do ti vij dita e e burgut?
    Ku je o Muti I Kristaqit!?
    Perse nuk reagon fuqishem me shprehje te koncentruara filozofike?
    P.s. po shave ti kom mataru gjith robt e shpis!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu