• |
ide | kryesore

Ministri i Jashtëm serb Daçiç: Thaçi 99% pritet të arrestohet nga Gjykata Speciale

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka paralajmëruar arrestimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. daçiç theksoi se 99% pritet që të ndodhë arrestimi i Thaçit nga Gjykata Speciale.


Në ‘Happy TV’, ai tha se Thaçi e dinte se çfarë do të ndodhte me të, duke aluduar me ngritjen e aktakuzës.


Nuk e di nëse Thaçi do të dënohet apo jo. Por probabiliteti për tu arrestuar është 99 përqind. Ne duhet të mësojmë nga hebrenjtë … Të njohim çdo sakrificë, histori, të kujtojmë, thjesht të jemi dhimbja jonë kombëtare që duhet ta kalojmë nga brezi në brez. Ne si serbë duhet të falim, por ka disa raste që nuk mund t’i falim dhe ne nuk duhet të kërkojmë falje vazhdimisht”, tha ai.

3 Comments

 1. Hidhe shurren perpjete o Serbo-shqiptar , hidhe !
  Te erdhi dita.
  Arritet me shume zgjuarsi te kalonit nga statusi i agresorit , gjenocidarit , ne statusin e viktimes.
  Bravo ju qofte.
  Kur ke perpara njerez injorante , te pa shkolluar, pa pervoje ne politikat e jashtme…. me nje fjale BRINJ, prese mos ja arrini kesaj dite.
  Tani le ti shajme Serbet sa te duam por treguan ( edhe nje here ) se jane me te zgjuar , me te organizuar, me me eksperience , me largpames se ne.

  Nuk eshte me inat …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu