• |
ide | kryesore

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Lajme, Planet

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit, që do të thotë se ato kanë kaluar mbi 120 raste për 100000 persona në dy javët e fundit dhe nuk mund të udhëtojnë në pjesë të tjera të Europës. Vendet që iu shtuan listës janë Holanda, Islanda, Danimarka dhe Hungaria.


Në të ashtuquajturën ‘Listë e Kuqe’ janë Spanja, Republika Çeke, Franca,Luksemburgu, Belgjika, Holanda, Islanda, Danimarka dhe Hungaria. Nga sot, njerëzit duhet t’i shmangin udhëtimet jothelbësore në këto shtete. Njerëzit këshillohen të punojnë nga shtëpia, ndërsa tifozët nuk do të lejohen më të marrin pjesë në ngjarje sportive.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu