• |
ide | kryesore

Largohet Bernd Borchardt nga OSBE në Tiranë, zbulohet zëvendësuesi i tij

Lajme, Të fundit

Bernd Borchardt largohet përfundimisht nga Shqipëria, kush e zëvendëson në postin e drejtimit të zyrës së OSBE-së në Tiranë


Italiani, Vicenzo Del Monaco, do të marrë drejtimin e zyrës e OSBE-së në Shqipëri.


Ai zëvendëson në këtë post, gjermanin Bernd Borchardt, misioni të cilit u kritikua nga opozita për njëanshmëri.

“Një urim për shumë fat ndaj ambasadorit Vincenzo Del Monaco. Italia ju uron sukses në detyrën e re, në përfitim të agjendës reformuese të qeverisë shqiptare dhe të popullit shqiptar”, shkruan misioni italian në OSBE.

Ambasadori i ri vjen ndërkohë që klasa politike në vend nuk ka gjetur dakodësi për Kodin Zgjedhor, ndërsa numri dy i CDU/CSU kërkoi gjatë ditës së djeshme që ky Kod të certifikuar nga misioni i OSBE/ODIHR.

4 Comments

  1. Ky Bolechard kishte 1 vit qe ishte zhdukur??!!
    Nga na doli tashti!!??
    E mori gishtin e mesit me vete,a po ??!!
    Koqe kandari si Edvin shkerdhua…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu