• |
ide | kryesore

Mot i kthjellët por i freskët, parashikimi i motit për sot

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Mundësia për reshje është e ulët.


Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08°C në 17°C, në zonat e ulëta nga 16ºC në 24°C dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 25°C.


Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.