• |
ide | kryesore

Ndërron jetë këngëtarja Helen Reddy

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja Helen Reddy, e njohur për hitin “I Am Woman”, ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare.


Fëmijët e saj :Reddy, Traci dhe Jordan e kanë ndarë lajmin me fansat përmes një postimi  të martën në rrjetet sociale.“Ajo ishte një nënë, gjyshe e mrekullueshme”, thuhej në postim. “Zemrat tona janë thyer. Por ne e dimë që zëri i saj do jetoj me nepërgjithmonë”.Helen njihet për këngët: “Ain’t No Way to Treat a Lady”, “Delta Dawn”, “Angie Baby”, “You and me againt the world” dhe ‘cover-i’ ‘I Don’t Know How to Love Him”.Tri nga këto këngë kanë zënë vendin e parë në “Grammy Awards” për ‘artisten femër me vokalin më të mirë’.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu