• |
ide | kryesore

“Vdeksha unë për ty”, kush reportere e nxorri sërish Ramën nga skenari

-Instant, Paparazzi, Slider

Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama zhvilloi një konferencë për media ku ndër të tjera bëri bujë përgjigja ndaj pyetjes së gazetares Marsela Karapanço.


Kjo e fundit e pyeti nëse po kopjonte qeveria nga programi i opozitës, ku kryeministri u përgjigj me ironi: “Vdeksha unë për ty dhe zotin Basha!”.


Për të gjithë ata që nuk e njohin, Karapanço është reportere politike prej vitesh ku momentalisht është stacionuar në televizionin A2.

Me një karierë të gjatë mediatike që nis nga viti 2009, ajo kryesisht ndjek zhvillimet në kampin mazhoritar, qeverinë, aktivitetet e kryeministrisë, Partinë Socialistë, komisionet parlamentare dhe përfaqësinë diplomatike të SHBA në Tiranë. Veç të tjerash, Karapanço ka ndjekur edhe një sërë trajnimesh brenda dhe jashtë vendit duke marrë gjithashtu një sërë vlerësimesh.

2 Comments

  1. Paska qene pyetje per Pulitzer. Sa e lexova ne fillim po mendoja per numrin e trajnimeve qe mund te kete bere kjo vajze dhe ju na sqaruat ne fund. Flm lapsi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu