• |
ide | kryesore

Video/ Mueller e Brandt e bëjnë spektakël Superkupën: 2-1 për Bayern

-Instant, Sport, Video

Ritëm frenetik në Superkupën e Gjermanisë, me Bayern Mynih që tentoi të mbyllte ndeshjen që në pjesën e parë, pas avantazhit të Tolisso e Dortmund që kërkonte barazimin. Në fakt, bavarezët i shkuan pranë misionit, kur Mueller në minutën e 32 shënoi golin që dyfishoi rezultatin.Nuk kishte ndërmend të hiqte dorë kaq herët Dortmund dhe mendon Brandt për të kthyer në lojë verdhezinjtë, me golin e shënuar në minutën e 39, që i jep shpresë Borussia të kërkojë të ndryshojë ekuilibrat në pjesën e dytë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu