• |
ide | kryesore

Ambasadorja amerikane tregon detaje nga takimi me Sandër Lleshajn

Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ka pasur një bisedë me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj. Ata folën ndër të tjera edhe për regjistrimin e votuesve, pas akuzave të ngritura nga opozita.

Biseda konfirmohet nga ambasadorja Kim nëpërmjet një postimi në “Twitter”, ku zbardh disa nga temat. Mes Kim e Lleshajt është folur edhe për votimin biometrik sipas marrëveshjes së 5 qershorit.


Por ndërkohë ambasadorja e SHBA thotë se tashmë pret sqarimin publik në mbrëmje ku ministri Lleshaj është i ftuar i Sokol Ballës.
“Kam pasur një diskutim shumë të mirë sot me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj mbi bashkëpunimin e fortë mes SHBA-ve dhe Shqipërisë për sigurinë dhe zbatimin e ligjit. Diskutuan gjithashtu përgatitjet për zgjedhjet, përfshirë zbatimin e votimit biometrik siç është rënë dakord në marrëveshjen e 5 qershorit. Ai sqaroi pyetjet në lidhje me regjistrimin e votuesve.
Në pritje të sqarimit publik kur Ministri Lleshaj të shfaqet tek emisioni i Sokol Ballës në mbrëmje, plus sqarimin publik në faqen e internetit të Ministrisë për të siguruar transparencën dhe ndërgjegjësimin e publikut kundër keqinformimit”, shkruan Kim.

9 Comments

  1. Se.cpune ka kjo turtullesha nuk merret besh. As eshte pjese e qeverise dhe as zdhenese e Lleshit. Dhe as qe i jep llogari ministri kesaj. Por kjo eshte Shqiperia, e rene perfund nen kembet e servilave dhe ca te huajve karagjoz.

  2. KIMetja i ka thone:
    “Boll ti me kto letrat, se kto nuk jua mbuloj dot, me 5 qershorin ju ndihmova. Gjeni noi metode tjeter !!”

  3. Duhet te presim sa te prishet balla tu i ra me dore qe te pranoje leshin ne emision. Znj. Ambasadore kot i ke fol atij strucit se ai nuk mbush, ai ka halle te tjera nuk ka kohe te merret me biometrine se ja ka lone ne dore atij padhoshit te gjate dhe muzikarit minister i muzikes B-er-lendi k-er-losi

  4. kjo baxhella aziatike sa here qe del nxjerre na nje kurvllek.kjo kujton se ne jemi lejfene lekureverdhe me te cilet do te talle pidhin.here na tregon nderin e rukurvave ,here na th,ote qe jane punet tuaja dhe nuk fusim hundet ,pastaj na thote te shofim taon ne tv e krimit se cfare pislleqesh do nxxjerre nga goja.ajo do dhjere me mut ne ate fytyre skileje verdhacuke.kaq ja vlene.qelbesire,

  5. SI PERFUNDIM E PASKE BERE FJALE BURRASH ME NJE NJERI QE KA GJAK POR HELME NE TRUP VETEM VRER KA NE DAMARET E TIJ AI PRA LLESHI MUND TE JETE ME HAJNI NE TE GJITHE QEVERIN PO TI YURI PASKE VENDOSUR DHE ESHTE E SIGURT PER ATE QE KENI VENDOSUR QE AI E MBAN……………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu