• |
ide | kryesore

Apeli e lë në arrest shtëpie/ Gjyqtarja Mimoza Margjeka përplaset me policët: Mos më prekni! Nuk bëhet shteti me monstra

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

GKKO e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrestit të shtëpisë më Mimoza Margjekën. Gjyqtarja pas seancës është përplasur me forcat e Policisë duke akuzuar shtetin.

Gjykata e Apelit lë në fuqi masën e arrest shtëpie. Ky shtet nuk bëhet më. Dilni përballë shtetit, harroje se guxon kush. Kush është goditur, kush është futur në burg. Mos më prek. Mos më prek. Mos kini frikë, nuk bëhet shteti me monstra”- tha Margjeka.


2 Comments

 1. Paskan dale qelbesirat e fuges ne sulm kunder gjyqtares, nje pyetje per ju kurvat e vogla:

  Meqe vetingu po nxjerre mbi 60% te gjyqtareve me pasuri te PAJUSTIFIKUAR, perse nuk arrestohen gjyqtare e prokurore e te futen ne burg ????

  Prove me te madhe sesa vetingu NUK KA , qe te perjashton nga profesioni si i korruptuar. Keta dhjetera e qindra gjyqtare e prokurore perse nuk futen ne burg ???

  Margjeka nuk e ka kaluar vetingun akoma

  Ndersa nje gjyqtare e fusin ne BURG pikerisht sepse degjojne ne telefon vellane e nje te denuari dhe mame e tij duke thene qe i kemi dhene leke burri te gjyqtares!
  Parate nuk jane gjetur e asnje prove tjeter nuk ka pervec telefonates mes familjareve te te denuarit. Akuzohej per trafik sirianesh.

  Mbase eshte e korruptuar gjyqtarja por duhen prova!

  Pra cdo i denuar sot, per ti bere presion gjyqtarit mund ti kerkoje familjareve te tyre qe te thone ne telefon qe i kane dhene leke gjyqtarit. dhe i thote gjyqtarit ose me ul denimin ose i cov keto ne prokurori. I denuari denimin e ka gati po nuk i mori leket gjyqtari i ben presion keshtu qe vetem po iu ul denimi.

  Prove eshte kjo ??? se flet maaja me djalin per djalin tjeter ne telefon ?

  Kjo eshte hamendesim, thashethemnaje, fjale, biseda , kaq . Prova eshte ur te kapin me leke ne duar, kur ke numrat e parave qe ka marre , kur ke pamje filmike , kur ke biseda me ze te vete gjyqtarit. Jo thote njeri e tjetri

  Qekur bisedat telefonike mes familjareve duke folur per sportin dhe pastaj per gjyqtarin qenkan prova per tu denuar me arrest ne burg ??? ku gjyqtari nuk eshte fare i pergjuar vete ??? kjo perben proven kryesore sot ne Apel!

  Me kete logjike po marr mamate tuaja sot ne telefon dhe po u them qe shoqja jot ose shoku jot ka marre leke per nje vend pune , do hyni ne burg ju fugshpuma ???

  qekur futeni ne burg ju bazuar mbi ca them une telefon me mamin tend ???

  E kuptoni putanat e fuges se ca po thoni ??

  Per me teper kur jo gjyqtare ka dhene vendim kunder Valbona Sakos ne estraden e zgjedhjeve te 30 Qershorit ne Durres. Zgjedhje qe i a thne ODIHR/OSBE per me teper si te paligjshme!!!

  Dhe kjo eshte seance pa MEDIA!!
  cfare sekreti hetimor paska denimi i trafikanti sirianesh qe nuk duhet te dale ne media ???? Perdite ka siriane, eshte mbushur gjithe ballkani, cfare sekreti ka ketu q sduhej media ??

  Pervec arsyes qe eshte nje palacollik, ceshtje e fryre, qe ka per qellim denigrimin e gjyqtares dhe aspak korrupsionin.

  Prove te korrupsionit me te madhe sesa vetingu NUK KA .
  Keta dhjetera e qindra gjyqtare e prokurore te perjashtuar nga vetingu perse nuk futen ne burg ???

  bejini te fala mamit kur te shkoni ne shtepi dhe thojini te kete kujdes se ca thote ne telefon se do u fuse ne burg fuga ju fugshqyerit e vegjel

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu