• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/2 viktima dhe 43 raste të reja

Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka përditësuar situatën e pandemisë në vendin fqinj. Nga të dhënat e fundit është bërë me dije se në 24 orët e fundit janë realizuar 589 testime, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 43 persona. Vatrat kryesore janë nga qyteti i Prishtinës, Fushë Kosovës, Prizrenit dhe Gjilanit.


2 pacientë humbën jetën ndërsa 123 persona janë shëruar nga koronavirusi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu