• |
ide | kryesore

Kosovë/ Humb betejën me COVID-19 polici që vuante nga sëmundja e rëndë

Lajme, Të fundit

Një oficer i policisë kosovare ka humbur betejën me COVID-19. Mediat vendase bëjnë me dije se viktima është Mehdi Januzaj.


Lajmin e trishto e ka bërë të ditur përmes një postimi në facebook, Mihane Hoxha, përfaqësuese e një organizate.


“Lajm i hidhur!  Ndahet nga jeta Rreshter Mehdi Januzaj, i cili ishte polici i pare ne Kosove i prekur me COVID-19, e te cilin e mundi pas disa javesh. Kurse, per fat te keq nuk i mbijetoi semundjes se kancerit.

Mehdiun do ta kujtojme njeri shume te mire, profesional dhe bashkepunues! Ngushellime familjes, kolegeve dhe shoqërisë”, ka shkruar ajo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu