• |
ide | kryesore

Ngjarje e rëndë në Amerikë, 23-vjeçarja shqiptare vdes nga dhuna e bashkëshortit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një vajzë vetëm 23 vjeçare, e quajtur Elena Alinj, nga Shqipëria ka humbur jetën tragjikisht në Amerikë, nga dhuna barbare e bashkëshortit të saj.

Lajmin e bëjnë me dije të afërmit e sak, duke krijuar një postim në “gofundme“, ku kërkojnë ndihmë që trupi i saj të prehet në atdhe.


Mësohet se ajo është rrahur barbarisht nga burri i saj dhe ky i fundit nuk ka lajmëruar as ugjencën.

E reja, e cila ishte nënë e një vajze 11-muajshe, humbi jetën brenda 24 orëve pasi ishte shtruar në reaminacion, pasi ajo kishte fraktura të shumta në brinjë dhe shtyllë kurizore.

Familjarët kërkojnë që trupi i 23-vjeçares të prehet në Shqipëri.

Sipas tyre, e reja kurrë nuk ishte ankuar se e dhunonte bashkeshorti.

POSTIMI I PLOTE I TE AFERMEVE NE ‘GOFUNDME’

**Me zemer te pikelluar lajmerojme komunitetin shqiptar per humbjen e dhimbshme dhe te parakohshme te 23 vjeçares Elena Alinj. Shkaku i vdekjes eshte dhuna domestike nga partneri.

Elena ka pesuar vdekje klinike nga mungesa e oksigjenit ne tru si pasoje e neglizhences se partnerit per te njoftuar ndihmen e shpejte ne kohe. Eshte konfirmuar nga mjeksia dhe rrajoni i policise qe viktima ka pesuar deme te renda nga violenca fizike kundra saj; frakture brinjesh, frakture e shtylles kurrizore, shenja kafshimi dhe njolla neper trup. Vajze vdiq brenda 24 oresh ne ranimacion.

Elena ishte nene e devotshme e nje foshnje 11 muajshe e cila fatkeqesisht nuk do arrije ta shohe me kurre nenen e saj. Foshnja tani ka ngelur pa prinder pasi babai i saj nuk eshte i pergjegjshem. Elena erdhi ne Amerike per nje jete me te mire pasi fitoi llotarine amerikane. E vetme, pa asnje te aferm ne Amerike ajo ra prehe e nje njeriu barbar qe mesa duket nuk e kishte njohur mire. Asnjehere nuk eshte ankuar per partnerin e saj qe e ka keqtrajtuar. Derisa te henen ne mengjes pas shume perpjekjesh per tu lidhur me te , u njoftuam qe Elena ka pesuar infrakt ne zemer nga dhuna barbare e partnerit te saj.

Nderkohe qe partneri i Elenes eshte i arrestuar dhe pritet te denohet ne kerkojme ndihme nga ju per te derguar trupin e saj ne Shqiperi ku ndodhen te gjithe te afermit e saj dhe e ndjera te prehet ne paqe. Gjithashtu duhet te bejme te pamunduren qe familja ( nena dhe babai) e Elenes te fitoje te drejten per te rritur vajzen e vogel jetime.

Ju lutem na ndihmoni me sa mundesi te keni. Linku per donacione eshte me poshte. Ju falenderojme nga zemra ne emer te prinderve te Elenes Agron dhe Mirela Alinj!

7 Comments

 1. Sme vjen keq fare ker kete, vete e mori burrin, apo mbyllin nje sy se po ikin ne Amerike, ja pasojat.
  Qynaf foshnja 11 muajshe ka ngel jetime.

 2. Ça thy mor as.Stë vika keq për një vajzë 23 vjeçe.A ke fëmijë ti??Por të kishe një vajzë ti kështu do shpreheshe.Njeri pa kurfarë ndjenje.

 3. Zoti force ju dhente familjareve per te perballuar kete fatkeqesi te madhe. Ngushellime. I paste lene vitet e saj vogelushes.

 4. As ti mund te kesh te drejte
  Se te rinjte o burra te ikim ne Amwrike me cdo lloj menyre
  Por ajo eshte gjynahse eshte e re.
  Po’ Ca’ i dini shqiptaret ne Amwrike
  Pastrues neper kompani pastrimi ,neper shtepi cifutesh
  Rrini ne vendin tuaj shfryjeni dufin Kunder politikes qe e Ka kthy kete vend ne gremine mos rrifni e vrismi grate.

 5. E lexoni lajmin deri ne fund, apo vetëm titullin.
  Ne asnje moment nuk thuhet, që partneri (jo burri ) është Shqiptar.

  Zoti i pastë dhuruar parajsën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu