• |
ide | kryesore

Sherr mes emigrantëve në Bosnje, ndërrojnë dy persona

Lajme, Planet

Dy persona u vranë, dhjetë u plagosën rëndë dhe tetë më lehtë në përleshjet midis migrantëve në vendbanimin Zhegar në Bihaç, në veriperëndim të Bosnje dhe Hercegovinës.


Lajmin e konfirmoi për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë Alle Shildediç, zëdhënës i policisë në kantonin Una-Sana. Incidenti ndodhi mbrëmjen e së mërkurës.


“Bëhet fjalë për pakistanezë, që thuhet se i kanë sulmuar afganët. Plagët janë shkaktuar me armë të ftohta”, tha Shildediç.

Sipas tij, hetimet janë në vazhdim e sipër.

Vlerësohet se aktualisht në Bosnje dhe Hercegovinë ndodhen rreth 8,500 migrantë dhe refugjatë. Rreth 6000 prej tyre janë vendosur në shtatë qendra pranimi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.