• |
ide | kryesore

Donald Trump me Covid, Joe Biden bën tamponin

Arkiva, Planet, Të fundit

Rivali i presidentit amerikan Donald Trump në garën për zgjedhjet presidenciale, Joe Biden ka kryer tamponin dhe është në pritje të rezultateve të testit të koronavirusit, raporton The Guardian.


“Biden është i është nënshtruar tamponit pas infektimit të Presidentit Donald Trump dhe po pret rezultatin”, sipas një burimi me dijeni të plotë të situatës që foli në kushte anonimiteti për AP-në.


Është e paqartë nëse Biden do të shfaqet në takimet e tij të planifikuara të fushatës më vonë gjatë ditës.

Biden dhe Trump patën debatin e tyre të parë presidencial për 90 minuta të martën, por dy të nominuarit u udhëzuan të mos shtrëngonin duart dhe të qëndronin disa metra larg njëri-tjetrit./The Guardian

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu