• |
ide | kryesore

‘Më helmoi Putin’/ Kremlini sulmon Navalnyn: Agjent i CIA-s

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Një ditë pasi kundërshtari i Vladimir Putin, Alexei Navalny, akuzoi Presidentin e Rusisë për helmimin, Kremlini e quan Navalnyn bashkëpunëtor të CIA-s.


Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, i hodhi poshtë akuzat e Navalnyt, duke i quajtur “të pabaza dhe të papranueshme”. Ai shtoi se specialistë nga inteligjenca amerikane po punonin me Navalnyn këto ditë dhe i kanë dhënë atij udhëzime.


Navalny po punon me shërbime sekrete të vendeve perëndimore”, tha Peskov.

Navalny e drejtoi gishtin nga Putin në një intervistë me revistën gjermane “Der Spiegel”, duke thënë: “Putin është pas këtij krimi dhe nuk kam asnjë version tjetër për atë që ndodhi”.

Ai e përshkroi kështu momentin kur Novichok nisi të bënte efekt: “Nuk ndjen fare dhembje, por e kupton që po vdes”.

Navalny doli nga spitali gjerman javën e kaluar, pas 32 ditësh trajtim. Mjekët thonë se është shumë herët për të thënë nëse ai do të ketë pasoja afatgjata apo jo nga helmimi.

2 Comments

 1. Kete zoterine e “helmuan” me nje helm luftarak edhe ky shpetoi
  Edhe nuk qe klorine po nje helm qe do 2 laboratore universitare qe ta gjejne.
  E kush i ha keto perralla.
  Po deshtet tja nderprisnit NordStream2 putinit ne balltik na tani u preu TAP-in te turqi.
  Hani m.. pra!

 2. mosbesimi mospraktikimi te vertetes,problem mallor i ketije shekulli,qe po kthehet katastrof per gjith njerzimin, thotë:

  besimi aplikimi tije dhe mosbesimi ,ne zot dhe aplikimi e deshirave,jan dy te kunderta ,ne tre shkallet e veprimit ne mendime fjal dhe veprime,fetarisht shken cerisht dhe praktikisht,sepse krijusi gjithesis krijoj gjith cka sipas vullnetit vet,jo interesit deshirave tona,ka na tregoj kush eshte demi dhe dobija,dhe na la te lire per zgjellje ligjet e tije i futi ne sistem krirjimi te gjallesave ne instinkt mas imunitet koh fuqi etj,dhe beri te atill preciz krijimin aq shum saqe,nuk funksionon qartesija gjallerija zgjilljet sigurija ekujlibrat paqa shpresa ndryshe ,vecse sipas vullnetit te percaktuar te te mallit zot,te shpallur ne kuran dhe synet,dhe pik,gjith ky ekstrem qe kemi po vuajm pasojat e mosbesimit ton njerzor ne zot largimin nga rruga tije shkeputje lilljeve me te,mos allurimi tije,mos meditimi mosperhapja fjales tije mospraktikimi ullzimit tije,,kan bere qe te tejkalohet masa prishen ekujlibrat shkelet grabitet haku lirija prona njerzore perhapen urrejtjet gjakrat imoraliteti alkoli kamata,antivlera,nani lind pyetja per te gjith nese duam ta dim se cfar na pret,le te shohim vetet tona angazhimin ton se cfar mendojm flasim dhe veprojme duke pare veten sejcili veten ne pasqyren e ullzimit hyjnor,do ti mjaftonte per ty bindur dhe pranuar,veten se ku gjendet ne ate qe deshiron shperblim shpetim apo ne ate qe sdeshiron ne humbje ndeshkim shkatrrim ne dy botet,o njerez kjo bot eshte e shkurter per ne bota tjeter eshte e perjeteshme ju per pak gje te klesaj bote,po humbisni edhe ket bot edhe boten tjeter,vetem nga egoja per pushtet dhe para ,duke sjellur shkatrrim ne toke per te gjith,kjo eshte skandal te shkatrrosh veten me duart tuaja ndersa shkatrrimin tend ndergjegja sta pranon nderkohe qe ate qe shpirti ndergjegja ta pranon eshte rruga drejte e drejta haku per veten tende pse o njeri nuk ja respekton dhe tjetrit por kerkon tija grabisesh,duke i grabitur vetes tende te ardhmen tende,sepse zoti yt te beri peng te veprave tuaja per shperblim nese vepron si thot i malli zot ose ndeshkim si te thot ajo mendja jote superiore e paditur dhe e pa krijuar prej teje por nga i gjithdituri qe din me shum se ti,po ate don ta sfidosh o njeri krijuesin tend ndersa ti je krijes e tije pa mendohu pak dhe sigurohu ajo qe ti deshiron dhe e vepron te te jet shperblim per ty dhe jo te dale ndeshkim per ty qe ti se deshiron ,zoti yt ka me te malle meshiren se urrejtjen per ty,prandaj ti ka bere rrisk gjitha mundesit qe ti te jesh i shpetuar ne dy botet,pse ti mendon flet dhe vepron ,ate qe te sjell ndeshkimin tend zoti yt nuk ta ka fajin as dietaret as besimtaret as ske arsy te projektosh armikun shash ofendosh rendosh apo shkatrrosh tjeres se armiku vetes je bere vet me mendjen tende gojen tende gjymtyret tuaja,egon tende shpirtin tend sepse zoti mallerishem ta futi ne trupin tend shpirtin e pastert pse o njeri po ja dorzon krijusit tend shpirtin e keq prej veprave tuaja te keqija

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu