• |
ide | kryesore

Në debat me Trump/ Testohet për Covid-19 Joe Biden

Lajme, Planet

Rivali demokrat i presidentit amerikan Donald Trump në zgjedhjet e 3 nëntorit, Joe Biden do të testohet për koronavirus. Biden mori pjesë të martën në debatin e parë televiziv me sfiduesin republikan, që ka rezultuar me Covid-19. Sipas zyrtarëve shëndetësorë, edhe Biden duhet të testohet menjëherë sepse ka qenë afër me Trumpin.


Ndonëse ata qëndruan dy metra larg njëri-tjetrin, kanë ndenjur gjithsesi në një ambient të mbyllur, dhe nuk kanë mbajtur maska. Çifti presidencial në SHBA bëri publik faktin, që analizat e testit për Covid-19 rezultuan pozitive.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu