• |
ide | kryesore

Shikoni cirkun që bën Rama kur pytet nëse do ti dalë Bashës në debat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Interesit të gazetarëve në konferencën e përbashkët me homologun Hoti, lidhur me një debat publik me kundërshtarin e tij politik Lulzim Basha në prag të zgjedhje parlamentare, Edi Rama i shmanget me batutat e tij të stërpërdorura.


Kryeministri i Kosovës nuk është i huaj është në shtëpinë e vet, po sidoqoftë është mik në shtëpi. I qëndroj besnik asaj c’ka kam thënë: në praninë e miqve nuk flas për punët e brendshme të shtëpisë. sikundër jam i bindur që kur vjen një vëlla nga jashtë në shtëpi, nusja e vëllait nuk i tregon çfarë hallesh me vëllain e vjehrrës. Kështu që ka kohë për këto.” u shpreh Rama.


12 Comments

 1. Ky eshte i vetmi person qe nuk ka bere debat perballe kundershtarit ne 20 vite qe eshte ne pushtet dhe per me teper s’mundet te beje sepse nuk ka asnje trashegimi pozitive pervec vjedhjeve marramandese te parase publike. Dhe ta mendosh perseri ne shqiperi ka te pakten 400-500 mije qytetare qe akoma do votojne per te dhe nuk do e ndryshojne voten edhe pas 8 vitesh qendrimi ne pushtet pa bere me te voglen gje per Shqiperine dhe qytetaret e saj. A mund te emagjinohet?!!

  1. Ipamend. Ka bere nje super debat me Besnik Mustafain per kryetar bashkie. Mos u politizoni shume po shikoni realitetin se jeni semure dhe gjithshka ju duket negative.

   1. Po para 20 viteve pra, o debil rilindas. Na thuaj nje rast tjeter. Ndonje debat ku e ke pare Edmutin te shkelqeje. Nuk do e gjesh dot, se nuk ka dale fare.Zero…As me Ngjelen nuk doli ne 2003 -in.

 2. PROBLEM I MADH NESE DOLEN KURVAT NE DEBAT
  KETA RIPIÇKAT PO NA SHKERDHEJNE MARE E PRAPE ME LIGJE ANTIPOPULLORE JU THONI DEBATI.

 3. Eh se i plasi njeriu per debat. Apo si atehere kur doli nano me berishen qe benim tifozllik si loqe. Te thone ca te duan, pergenjeshtroi flagrant fare, ore te thone te kunderten e asaj qe thone para 5 min, te genjejne, as i ben me pershtypje njeriu. Apo do kete ndonje ndikim ne rezultat???? Fare ore hic.

 4. Rampordha vazhdon me barcaleta.Kur ka kene ndonjehere serioz???
  Agronom bostani,kuzhinjer kazanesh,drogshperndares,mashtrues e ironik,racist antiverior,mik i Roshit,Rrajes,Ndokes,Frrokut,Doshit,Dakos ,Kajmakut,Pjetrit, Gjiknurit,Tahirit,Xhafes,Brahos,Tahos…..
  Ramarobt,Ramrobt,Ramarobt…..
  Tash po merret me pajtim gjaqesh nuse-vjeherr,haha….

 5. Ku e shikoni sperdredhjen ju te lapsit.
  Gjithmon rama e ka then, qe nuk flet kur ne prani te miqve, per kundershtaret politik. Dhe kjo ate e nderon.
  Sa per debatin e kerkuar nga Basha. Te gjith e dim qe Rama e mban ne ajer Bashen ne c do lloj menyre. Basha ben si ata te fortet e internetit. Qe fryhen nga kompiuteri. Dhe shfryhen ne rrug.

 6. Jack, fraza yte “Qe fryhen nga kompiuteri. Dhe shfryhen ne rrug”, pavaresisht se me nje qerre gabime ortografike, paske bere fiks pershkrimin tend dhe te atyre 3-4 personave qe paguheni nga taksat tona per te folur budllalleqe. Rri i qete se edhe nja 6 muaj e ke te sigurt sufllaqen, me pas… nuk i dihet, ndoshta shkon e punon per Bashen apo per Kryemadhin.

 7. Xheku, a e mban mend ate kurvicken, Erion Veliajn? A e mban mend se cfare rremuje beri per Griselden? A la kujt pa i shkruar? Mos e fyej kaq shume o burre se Erioni goce e mire eshte.

 8. Po cfare cirku me? Lulzimja eshte toci kuklles Saliut dhe se merr kush seriozisht. Dhe sa me shume sia varr njeri, aq me shume Lulja rrit premtimet. Do rrisi rrogat, do ndertoje shpija, ceqe per bizneset, pare per klasen e mesme, klasen e ulet…..
  Dhe kur prap sia varr karet njeri, kerko te faktorizohet duke bere “debat”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu