• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ Tre të vdekur dhe 53 raste të reja

-Instant, Lajme, Të fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar 544 mostra , prej të cilave kanë rezultuar 53 raste pozitive me Covid-19.  Sipas institutit të Shëndetit, janë raportuar 3 viktima nga virusi.


Numri total i rasteve pozitive është 15.758 nga të cilët kanë humbur jetën 630 persona. 56 pacientë janë shëruar ndërsa mbeten aktivë 1.341 qytetarë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.