• |
ide | kryesore

Bylykbashki i përgjigjet Gjiknurit: S’ka model që shpëton Ramën nga humbja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik i është përgjigjur Damian Gjiknurit për modelin italian që e nxori vetë sot në një konferencë për shtyp nga selia blu si shembull të koalicioneve të përbëra.


Bylykbashi thotë se justifikimet e Gjiknurit janë njësoj si propozimi i tij me hapjen falso të listave. Po ashtu ai thekson se Rama kërkon të gjejë modelin që e shpëton nga humbja, dhe për këtë është gati të sakrifikojë Shqipërinë.


Përfaqësuesi i opozitës thekson se modelet demokratike ekzistojnë, por opozita nuk gjen dot një model që ta shpëtojë Ramën nga humbja.

“Modelet demokratike ekzistojne, por model qe te shpetoje Edi Ramen nga humbja ne nuk gjejme dot. Kete kerkon Edi Rama nga Keshilli Politik dhe per kete ai eshte gati te sakrifikoje Shqiperine.

Modelet t’i kemi thene qe diten e pare, por kur ti shkelje nje marreveshje per te cilen u investua nga Sekretari i Shtetit i SHBA tek drejtuesit me te larte te BE, keto as i sheh as i degjon. Keto justifikimet jane njesoj si hapja fallso e listave” – shkruan Bylykbashi.


4 Comments

  1. A të kujtohet kur më kërkove që të dërgoja njerëzit e mi që me autoblinda të shtypnim tropojanët që urreje?

    A të kujtohet kur u largova nga Presidenca me njerëzit e mi dhe ngele vetëm dhe nga frika që të kapi, fusje gruan e vajzën të më merrnin në telefon e të më luteshin që të kthehesha duke më thënë se Saliu nuk asht mirë nga ana psikologjike?

    Kush e dha urdhrin mbrëmjen e 13 shtatorit kur the duhet të hakmerremi ndaj Fatos Nanos që pastaj e bëre mik? Pse i ndërron vrasësit sipas kohës? Ti je vrasësi i Tropojës”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.