• |
ide | kryesore

4 viktima dhe 83 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 4 persona ndërsa janë konfirmuar pozitiv me Covid-19, 83 raste të reja. Sipas ministrisë së Shëndetësisë gjatë orëve të fundit janë kryer 539 testime nga të cilat 83 raste kanë rezultuar pozitive.

Maqedoni e Veriut/ Masa të reja kundër përhapjes së COVID-19


Viktimat e ditës së shkuar janë 3 nga Shkupi përkatësisht nga 66, 88 dhe 61 vjeç dhe një 73 vjeçar nga Tetova. Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 18.873, prej të cilëve 15.487 janë shëruar, ndërsa 760 kanë humbur jetën.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu