• |
ide | kryesore

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Basha: Do kontestojmë çdo gjë që shkel 5 qershorin

Lajme, Të fundit

“Opozita do kontestojë çdo ndryshim antikushtetues”, ka qenë komenti i kryedemokratit Basha gjatë një takimi me bizneset në rrugën “Myslym Shyri”. Basha tha se qeverinë e Ramës nuk ka asnjë formulë që e shpëton nga humbja e zgjedhjeve.


“Shkatërrimi i institucioneve të Shqipërisë është arsyeja pse kjo bandë e ka katandisur kështu vendin. Hapat që merren sot janë thellësisht antikushtetues. Analizën e kanë bërë ekspertët e PD, por ky është tmerri dhe frika e Ramës nga procesi zgjedhor. S’ka formulë që e shpëton nga votimi popullor sikur vetëm nga premtimet e pa mbajtura ai do largohet me votë plebishitare nga shqiptarët”, tha kryetari i partisë demokratike. Ndryshimet kushtetuese të Kodit Zgjedhor priten të kalojnë sot në Kuvend.


3 Comments

 1. JO FJALE , VEPRA .
  NGRIJI NJEREZIT NE RREVOLUCION . NJE KURV E NIR KARAKURVE , NJE GJAKPRISHUR SI PALLOSH RAMA NUK MUND TE BEJE SI TE DOJE .

 2. Ca’ do besh ti re dreq
  Te erdhen njerezit tre here ta mbushen sheshin dhe ti i terhiqje
  Kur ne greqi digjet athina per hic mosgje,ketu eshte bere m mullar
  E Ju opozita kriheni.
  Psé hoqet d’ore nga protestat
  Kur mblodhen femijet me qindra ne oborret e shkollave Ju ruani bythen tuaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu