• |
ide | kryesore

VIDEO/ Del kamera e fshehtë si po ua marrin infermierëve kartat ID për votat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë ditëve të fundit Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se po ndryshon adresat dhe vendbanimet e disa qytetarëve me qëllim që të mos kenë mundësi të votojnë në zgjedhjet e 25 Prillit 2021. Ndërsa ekzekutivi ka hedhur poshtë këto pretendime duke thënë se nuk po ndodh asnjë ndryshim me qendrat e votimit.


Por, në redaksinë e emisionit “Stop” në Tv Klan ka mbërritur një denoncim që tregon se në Spitalin e Peshkopisë po mblidhen kartat e identitetit për zgjedhjet e Prillit 2021. Në këtë listë që disponon “Stop”, janë të gjitha emrat e stafit mjekësor, kryesisht infermiere, që kanë dorëzuar kartat e identitetit. Bashkëngjitur janë edhe numrat e telefonit. Në respekt të privatësisë, emrat, numri unik i kartave ID dhe numrat e celularit janë mbuluar.


Por, për të vërtetuar këtë denoncim që ka mbërritur në redaksi, emisioni “Stop” ka shkuar në Spitalin e Peshkopisë dhe ka bërë një vëzhgim përmes kamerës së fshehtë. Me zë dhe me figurë, infermieret e këtij spitali pohojnë se kanë dorëzuar kartat e identitetit pasi u është kërkuar nga drejtoria. Jo vetëm kaq, por disa prej tyre kanë dorëzuar edhe kartat e identitetit të familjarëve.

Ndërsa disa prej infermiereve të tjera refuzuan të jepnin kartat ID të familjarëve. Stafi mjekësor pranon se mbledhja e kartave të identitetit nga drejtoria e Spitalit të Peshkopisë është bërë për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021.

Më poshtë bisedat e infermiereve përmes kamerës së fshehtë:

-A ju kanë kërkuar edhe juve kartat?

I kanë kërkuar. I kemi çuar ne.

Pse?

Na i ka kërkuar drejtoria.

Për çfarë?

Po duhet me i dhënë o…se…

Pse?

S’do e japësh? Të vijë ta marrë vetë.

Kush vjen?

Drejtori.

Pse?

S’e di moj, pse i kërkojnë ata, për votat i kërkojnë.

Për cfarë?

Për votat.

– A i dhatë edhe të familjes ju?

Po, të … dhe të … Po c’të bëjmë, moj…? Të dalim vetëm unë dhe ti?

Po! Unë nuk i kam dhënë.

Duhet me i dhënë, oj… I kanë dhënë krejt.

A jua kanë kërkuar edhe juve kartat?

Po!

Kush?

Drejtori. …për të ruajtur vendin e punës.Edhe të fëmijëve, kjo është budallallëk. Edhe tënden, ajo është votë e fshehtë. Nuk e di, se kujt ia japin.

Po pse i kërkojnë?

Po i kërkojnë për votat.

Po kush erdhi te ju?

Po ku di unë, na tha Elisoni, duhet me pru numrat e kartave.

Neve na i kishin shkruar edhe të fëmijëve mbi 18 vjec.

Jo jo, nuk m’i japin (fëmijët) .

Kur i kam dhënë, i kanë. Nuk dua me i dhënë.

Po ç’i donin?

Për votime, moj. Të familjarëvë të mi nuk kanë shanc.

-E dhatë kartën e identitetit?

Po! Edhe të familjes.

Krejt familjes? Po pse i donin?

Po për të votuar.

Më cmendi … në telefon, ec. U bë kiameti.

Të votosh për këta! Për asnjë, asnjë s’e meriton. /tvklan.al

11 Comments

 1. Uroj qe kjo gje te hetohet deri ne fund sepse nga kjo ngjarje shkojne njerez ne burg.
  Ose drejtuesit e spitalit te peshkopise te burgosen ( nese video eshte e vertete) .
  Ose ata qe kane manipuluar zerin si tek babalja ( se goja e atyre qe flasin nuk duket ) te burgosen.
  Nuk duhet te jete e veshtire sepse infermjeret e njohin vehten e tyre ne video dhe duhet te merren ne pyetje.
  Une nuk i besoj asaj videos. Cdokush mund ti vere zerin e regjistruar ne nje studjo , nje video qe nuk duket goja e atyre qe flasin.

 2. po tani a do flasë dhe veprojë Lulqiri apo si gjithmonë do gjejë një temë tjetër vetëm për të shmangur temën themelore? a do ja falë prapë zgjedhjet në tavolinë Lulqiri? a nuk e shihni o budallenj që Lulqiri ka 7 vjet që punon për llogari të rilindjes dhe Ramqirit?

  1. ahahah sa kisha pe e degjuar kete ‘Naqiu— Qaniu””
   Barcalete shume e vjeter kjo.
   —————————————————————–
   Erdhi komshiu , naqiu dhe hiku.
   Jo mi budallaqe jo. Ai nuk e ka emrin naqiu , por Qaniu.
   Kjo gruaja ime eshte shume budallaqe.
   ——————————————————————–

 3. Sali Berisha në rubrikën e tij të “qytetarit dixhital”. Herë të sajuara dhe çdo herë të pavërtetuara postimet e Sali Berishës janë kthyer në arenë ku çdokush mund të dërgojë çfarëdo. Ditën e sotme Berisha ka bërë gafën e rradhës me postimin ku sipas tij janë parcelat me ka nabis në Malësinë e Madhe.

  Natyrisht që e vërteta është krejt ndryshe. Pamjet që ka publikuar Berisha janë në fakt foto të vitit 2016, janë publikuar nga aksioni i Policisë së Shtetit e cila i ka asistuar në atë kohë këto parcela. Edhe një herë kjo tregon se çdokush mund të tallet me doktorin duke i çuar një foto dhe ai direkt e merr të mirëqënë ose në rastin më të keq i përdor politikisht,sa shkrime te tilla do shohim nga ju deri ne prill,shtengoni rradhen shpellkare revolucioni demokratik eshte gati salihu ju pret

 4. Edi tall karin me Lylin o pedersatet e PeDes Lyli eshte vetem nje cope idiot sic jeni dhe ju qe shpresoni se Lyli do behet kryeminister

  1. O te qifsha ty ne sum , Ramen e Lulin bashke or motershpum. Do vije dita kur te talle karin dhe me ty Rama o kar. Ne fakt ai po e tall dhe me ty po ta shohesh pak me gjere situaten, por ti je aq kar saqe se kupton qe po talle karin ai kari qe ti adhuron.

   Do e ndjesh kur te vije dhe ty veza ke suma.

 5. Keta duhet te largohen dhunshem eshte e kote te shkosh ne sgjedhje ne keti kushte,prap opozita po genjen veten ky popull s’ka as moral as dinjitet,kur njeriu dorzohet vete per nje cope buk ça mund te presesh,ndryshimi i situates ne shqiperi nuk munde te behet me keto lloj njerzish te ulet,qe s’ju ka mbetur pik dinjiteti njerzore,e kane çuar veten e tyre qe te bejne rrolin e qenit ,qe çdo sherbim e ben ne kembim te nje cope buke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu