• |
ide | kryesore

Basha: S’ka formulë që e shpëton Ramën vetëm po ndërroi të gjithë votuesit me Kushtetutë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një ditë pas miratimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, kreu demokrat Lulzim Basha mblodhi sot aleatët për të vendosur se si do të garojë opozita në zgjedhjet e 25 prillit.


Skenari i parë është ai i daljes me dy lista, njëra e udhëhequr nga PD-ja dhe tjetra nga LSI-ja. Por një tjetër alternativë është edhe dalja me një listë unike.


Në fund të takimit Basha deklaroi para gazetarëve se vendimin e kanë marrë me shqiptarët dhe nuk ka formulë që e shpëton Ramën.

“Vendimin e kemi marrë tashmë bashkë me shqiptarët. S’ka formula që ta shpëtojnë Ramën, vetëm po ndërroi të gjithë votuesit me Kushtetutë”, – u shpreh Basha.

8 Comments

 1. Po atehere pse beni si goret per sistemin zgjedhor qe votoi Rama.
  Pse luani teater ?
  Ju e dinit shume mire ( dhe ju intereson) qe Rama do votonte ate sistem zgjedhor.
  Me e forta ishte kur dolet nje nate para votimit te kodit zgjedhor dhe dhate si shembull sistemin Italjan.
  Thjesht ofenduat shqiptaret , I moret per debila , sikur nuk e dine shqiptaret qe Italia ka komplet sistem tjeter nga ne.
  Rama ju beri nje dhurate shume te madhe , para se te largohet nga politika , duke votuar nje kod zgjedhor i cili do tju ndihmoje jashtezakonisht ju per 8 vitet e ardshme per te qendruar ne pushtet.
  Te vjen per te vjelle kur shikon kete teater te peshtire PD-PS per kodin zgjedhor.

 2. dy dokumente që vertetojnë se makina që përdor kreu i PD Basha, ka qenë në pronësi të kompanisë Viktoria Invest. Çështja bëri bujë, pasi PD dukej se kauzën e vet e kish ngritur te protesta në ASTIR, ndërkohë që vetë kryetari i saj pranonte dhuratë nga kompania që ish ngarkuar të kryente punimet në segmentin e Unazës së Tiranës, ku zhvilloheshin protestat.

  Por, çështja nuk mbaron me kaq. Nga një dokument i siguruar, dhe pikërisht Leja e Qarkullimit të makinës, vërtetohet se makina Mercedes Benz, Tipi: 221, Modeli: S 350, Nr. VIN: WDD2211581A293860, dhe me targë AA 111 EN, më së pari ka ndërruar targë dhe ajo rezulton në Elbasan dhe jo në Durrës siç deklaron Lulzim Basha. Targa e mëparshme ka qenë EL 3870 C, pra e regjistruar në Elbasan.Garrone qe pd e lulushit te vij ne pushtet,rama nuk eshte nano qe i dhuroj pushtetin salihut

 3. Pse me ty ça do fitojne shqiptaret? Apo ti vjen nga hollanda dhe ke stile me te bukura ? Iko zhuls se te doli boja fare . me ate prapaskene qe bere me palloshin dje me bere te besoj se ajo qe thote xhozi eshte shume e vertet .Ti genjen edhe per oren o kurv mashkull. Ju qifsha ropt te gjithev PS+PD+LSI dhe kurviçkat e vogla qe mbani nga pas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu