• |
ide | kryesore

IKMT prish 17 objekte në lotin II të Unazës së Madhe

Lajme, Të fundit

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur 17 objekte në lotin II të Unazës së Madhe, pasi ka nisur fazën e re të prishjeve në gjurmën ku do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës. IKMT ka njoftuar se janë 17 objekte nga një deri në tre kate me funksione të ndryshme, që janë planifikuar për t’u prishur.


Një pjesë e tyre janë shpronësuar sipas ligjeve, ndërkohë që një pjesë është s’kualifikuar. Në njoftim thuhet se deri tani, në të gjitha lotet e Unazës, janë prishur 150 objekte të madhësive të ndryshme.

2 Comments

  1. Problemi e kane rruget e ngushta dhe trotuaret qe jane me te gjera se sa rruget, mungesa totale e parkingjeve..keta po e shkaterrojne tiranen..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *