• |
ide | kryesore

Vrasës i kërkuar ndërkombëtarisht, arrestohet shqiptari në Greqi

Arkiva

Një shqiptar në kërkim ndërkombëtar si vrasës është arrestuar në Greqi.


Mediat greke shkruajnë se shqiptari ishte duke ecur si ‘zotëri’ në një zonë të Fokidës kur është kapur dhe arrestuar nga Polica greke.


Pikërisht për këtë shqiptar kishte një urdhër arresti ndërkombëtar nga dega e Interpol në Shqipëri.

Ai ndodhet në paraburgimin në Lamia dhe do të qëndrojë aty derisa të përfundojnë procedurat e ekstradimit për në  Shqipëri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu