• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ 3 të vdekur dhe 49 raste të reja

Lajme, Të fundit

Tre të vdekur dhe 49 raste pozitive janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se janë testuar gjithsej 509 mostra të marra. 92 pacientë janë shëruar ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.143 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.157.


Rastet pozitive janë nga Prishtina, Gjakova, Ferizaj dhe Klinë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.