• |
ide | kryesore

Përplasja me armë zjarri në Bllok/ Shtyhet seanca gjyqësore për Ervis Martinajn dhe Elio Hadon

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shtyhet seanca paraprake në gjykatë për Ervis Martinajn dhe Elio Hadon, të akuzuar për përplasjen me armë zjarri në një lokal në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë shtetasi Fabian Gaxha.


Shkak për shtyrjen e seancës është bërë mos njoftimi i të gjitha palëve për gjyqin e sotëm.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 4 tetor të 2018, ku nga përplasja me armë me Ervin Matën dhe komandon Mervjol Billo u vra Haxha dhe u plagosën Hado e Martinaj.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu